piątek, 21 grudnia 2012

Curiosity

Czy kosztujące miliardy dolarów misje kosmiczne, takie jak wysłanie na Marsa pojazdu Curiosity mają sens?  

Podróże w kosmos są nieco kontrowersyjnym tematem. Opinie na ten temat są bardzo podzielone, niektórzy twierdzą, że są to bardzo interesujące i potrzebne światu działania, inni,że jest to zupełnie pozbawione sensu, a reszcie jest to po prostu obojętnie i nie przywiązują do tego uwagi, nie zaprzątając sobie głowy nie dotyczącymi ich sprawami.
 Obecnie głośno jest o misji Mars Science Laboratory, która rozpoczęła się 26.11. 2011 r. Podejmowana jest ona w celu sprawdzenia czy oby na pewno niegdyś na Czerwonej Planecie nie występowało życie.


Łazik Curiosity ląduje na Czerwonej Planecie,po to aby sprawdzic czy nie ma tam życia. 
Uważam,że warto jest  organizować takie akcje. Jest to w pewnym sensie przeprowadzanie pewnego doświadczenia, a jak wiadomo każde doświadczenie buduje naszą wiedzę i sprawia,że jesteśmy coraz mądrzejsi. Nie podejmowanie żadnych nowych wyzwań doprowadza do tego, że świat się cofa zamiast rozwijać, a przecież nie o to chodzi.
 Fakt koszty są duże,wręcz ogromne,ale nauka kosztuje. Badanie prowadzone przez łazik  Curiosity jest pracochłonne,czasochłonne, pieniężno chłonne.
 Dzisiejszy świat idzie naprzód.
 Coraz to nowe wynalazki techniczne  np. ipody, smartfony, tablety itp. zmieniają człowieka i otaczającą go rzeczywistość.
 Wszystko się zmienia,to dlaczego niby człowiek nie mógłby osiedlic się na Marsie?
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz